MENU
1

Amortizatoriai

Automobilis nepasirinktas
Gamintojas---
Metai--- - ---
Kėbulas---
Kuro tipas---
Darb. tūris---
Galia--- kw / --- hp
---
Amortizatorius NTY A345005

Amortizatorius NTY A345005

Montavimo vieta:Priekinė ašis, kairė Amortizatoriaus montavimo tipas:Viršutinis kaištis
93.51
(Kaina su PVM)
Yra 1 vnt.Pristatymas: 1-3d.d.
Amortizatorius SACHS 313 809

Amortizatorius SACHS 313 809

Montavimo vieta:Kairė Amortizatoriaus montavimo tipas:Viršutinis kaištis
93.54
(Kaina su PVM)
Yra 10 vnt.Pristatymas: 1-3d.d.
Amortizatorius BILSTEIN 22-259615

Amortizatorius BILSTEIN 22-259615

Montavimo vieta:Priekinė ašis Amortizatoriaus montavimo tipas:Viršutinis kaištis
93.56
(Kaina su PVM)
Yra 50 vnt.Pristatymas: 1-3d.d.
Amortizatorius BILSTEIN 22-277053

Amortizatorius BILSTEIN 22-277053

Montavimo vieta:Priekinė ašis Amortizatoriaus montavimo tipas:Viršutinis kaištis
93.56
(Kaina su PVM)
Yra 1 vnt.Pristatymas: 1-3d.d.
Amortizatorius BILSTEIN 22-259622

Amortizatorius BILSTEIN 22-259622

Montavimo vieta:Priekinė ašis Amortizatoriaus montavimo tipas:Viršutinis kaištisApatinis spaustukas
93.56
(Kaina su PVM)
Yra 50 vnt.Pristatymas: 1-3d.d.
Amortizatorius BILSTEIN 22-183880

Amortizatorius BILSTEIN 22-183880

Montavimo vieta:Priekinė ašis, dešinė Amortizatoriaus montavimo tipas:Apatinė plokštėViršutinis kaištis
93.56
(Kaina su PVM)
Yra 1 vnt.Pristatymas: 1-3d.d.
Amortizatorius BILSTEIN 19-273082

Amortizatorius BILSTEIN 19-273082

Montavimo vieta:Galinė ašis Amortizatoriaus montavimo tipas:Apatinė kilpaViršutinis kaištis
93.56
(Kaina su PVM)
Yra 3 vnt.Pristatymas: 1-3d.d.
Amortizatorius FEBEST 02666688FL

Amortizatorius FEBEST 02666688FL

Montavimo vieta:Priekinė ašis, kairė Amortizatoriaus montavimo tipas:Viršutinis kaištis
93.67
(Kaina su PVM)
Yra 1 vnt.Pristatymas: 1-3d.d.

Amortizatoriai - jų svarba jūsų automobiliui

Amortizatoriai yra atsakingi už kelio nelygumų “gesinimą bei sugėrimą”, automobilio stabilumą ir komfortą . Jie veikia kartu su spyruoklėmis, kad sumažintų vibraciją, nelygių paviršių ir duobių poveikį, Amortizatorius gale ir priekyje užkerta kelią pernelyg dideliam šokinėjimui, užtikrina stabilumą ir pagerina bendrą valdymą, o tai labai prisideda prie jūsų saugumo ir vairavimo komforto. Tiek priekiniai, tiek galiniai amortizatoriai turi būti tvarkingi, priešingu atveju vairuosite nestabilią transporto priemonę ir kelsite pavojų ne tik sau, bet ir aplinkiniams.


Kaip pastebėti amortizatorių gedimus?

Amortizatorių gedimų atsiradimui įtakos turi tiek natūralus dalių susidėvėjimas, tiek netinkamos eksploatacinės sąlygos, tokios kaip: važiavimas per duobes, stiprus smūgis,nepalankios oro sąlygos. Pavyzdžiui dėl korozijos ar druskos gali atsirasti alyvos nutekėjimas, o stiprūs mechaniniai smūgiai gali pažeisti ar net sulaužyti amortizatoriaus kotą.

Dažni nusidėvėjusių amortizatorių požymiai yra pailgėjęs stabdymo kelias, prastas automobilio stabilumas ir ratų kontaktas su kelio danga, pasireiškiantis juntamu atšokimu (bloga amortizacija, šokinėjimas), netolygus padangų nusidėvėjimas ir pastebimas bendro važiavimo komforto sumažėjimas, pavyzdžiui jaučiama ratų vibracija.

Jei įtariate amortizatoriaus pažeidimą, jo veikimą galite patikrinti patys paprasčiausiai stipriai ir staigiai spustelėję automobilį žemyn rankomis. Tinkamai veikiantys amortizatoriai turėtų standžiai sugrąžinti automobilio kėbulą į pradinę padėtį, tačiau jei atitraukus rankas matote, kad automobilis juda aukštyn - žemyn, tai akivaizdu - atėjo laikas keisti jūsų amortizatorius.


Amortizatorių rūšys

Amortizatoriai pagal automobilį turi būti parenkami individualiai, todėl svarbu žinoti ir suprasti, kuri rūšis yra jums tinkama ir reikalinga. Yra išskiriamos 6 pagrindinės amortizatorių rūšys:

  • Tepaliniai amortizatoriai - populiariausia amortizatorių rūšis. Jie yra cilindro formos, kurių viduje įmontuotas specialus vamzdis išsitraukia arba susistumia pagal amortizatoriaus stūmoklio judėjimą. Tepaliniai amortizatoriai spyruoklių judėjimui slopinti naudoja amortizatorių viduje esančią alyvą, kuri cilindre, stūmokliui judant aukštyn ir žemyn, išstumiama pro mažas skylutes arba vožtuvus. Alyvos sukeliamas pasipriešinimas sulėtina spyruoklių judėjimą ir padeda užtikrint sklandų važiavimą. Vienas iš pagrindinių tepalinių amortizatorių privalumų yra jų ilgaamžiškumas. Alyva, skirtingai nei dujos, yra mažiau linkusi nutekėti ir gali atlaikyti įvairias temperatūras ir sąlygas. Be to, tepaliniai amortizatoriai yra pigiausia amortizatorių rūšis, tačiau jų reakcijos į kelio nelygumus laikas yra mažesnis, nei dujinių amortizatorių, kurie yra komfortiškesni.
  • Dujiniai amortizatoriai smūgių sušvelninimui naudoja sutankintą dujų slėgį, esantį jų viduje. Šie amortizatoriai užtikrina itin aukštą komfortą važiavimo metu, tačiau dažnai būna brangesni, nei pavyzdžiui, teleskopiniai.
  • Hidrauliniai amortizatoriai smūgius slopina hidraulinio skysčio dėka. Jie yra itin efektyvūs šaltuoju metų laiku, patikimi bei sąlyginai nebrangūs, tačiau svarbu paminėti, kad itin karštomis oro sąlygomis gali būti jaučiamas ryškus šių amortizatorių efektyvumo sumažėjimas.  
  • Pneumatiniai amortizatoriai cilindro viduje yra užpildyti ne skysčiu, o suspaustu oru. Jie pasižymi aukšta veikimo kokybe ir gali būti naudojami sunkesniuose automobiliuose. Kainos atžvilgiu jie yra sąlyginai brangūs ir ilgainiui gali susidurti su tokiomis problemomis, kaip oro nuotėkis, kas sumažina jų efektyvumą.
  • Elektromagnetiniai amortizatoriai paprastai yra montuojami prabangiuose automobiliuose. Šie amortizatoriai automatiškai nustato optimalų amortizavimo lygį pagal kelio paviršių, tačiau sugedus elektroniniams šių amortizatorių komponentams, taisymo išlaidos gali būti labai didelės.
  • Aktyvūs amortizatoriai laikomi vienais iš efektyviausių, kadangi yra sukurti pagal pažangias šiuolaikines technologijas. Nors savo kaina jie ženkliai lenkia kitas amortizatorių rūšis, tačiau jie itin greitai adaptuojasi prie skirtingų važiavimo sąlygų suteikdami maksimalų komfortą ir stabilumą. Vis dėlto, svarbu paminėti, kad šie amortizatoriai pasižymi didesne gedimo rizika, bei sudėtingu ir brangiu dalių taisymu bei keitimu.

Amortizatoriai tiek priekinei, tiek galinei automobilio ašiai skiriasi. Paprastai priekinėse ašyse esančių amortizatoriai turi daugiau tvirtinimo taškų, pati sistema susideda iš papildomų kompontentų - amortizatorių lėkštučių, pakabinamų guolių, jų atramų. Tiek priekiniai, tiek galiniai amortizatoriai, net jei susidėvėjo tik vienas iš jų, yra keičiami poromis - tiek dešinės, tiek kairės pusės. Taip užtikrinamas komfortas ir saugumas.

Kiekvienam automobiliui, jeigu juose yra ne orinė ar hidraulinė, o paprasta pakaba, galima rasti tiek ekonominius, tiek vidutinius ar premium klasės amortizatorių sprendimus. Populiariausi amortizatoriai, atsižvelgiant į jų kainą ir kokybę, yra MONROE, BILSTEIN, MEYLE, SACHS ar DELPHI. Premium segmento amortizatorių gamintojai yra KYB, KONI ir pan. 


Amortizatorių paieška internetinėje parduotuvėje

Reguliari priežiūra ir kokybiškų gaminių pasirinkimas yra būtini norint išsaugoti jūsų automobilio pakabos sistemos vientisumą. Suteikdami pirmenybę šiems aspektams, galėsite mėgautis sklandesniu vairavimu, puikiu valdymu ir ramybe kelyje. Nauji amortizatoriai internetu ne tik palengvina automobilių savininkams apsipirkimo procesą, bet ir taupo jūsų laiką ir pinigus - daliubaze.lt patikimas partneris renkantis kokybiškus amortizatorius visų tipų automobiliams.

Skaityti daugiau

Automobilis
Filtras

Pavadinimas

Gamintojas

Montavimo vieta

Amortizatoriaus montavimo tipas

Vidinis skersmuo [mm]

Aukštis [mm]

Svoris [kg]

Storis [mm]

Ilgis [mm]

Išorinis skersmuo [mm]

Plotis [mm]

Pakabos statramsčio išorinis skersmuo [mm]

Skersmuo 1 / skersmuo 2 [mm]

Vidinis sriegis [mm]

Varžto / veržlės versija

Susidėvėjimo įspėjimo kontaktas

Vamzdelio Ø [mm]