Stabdžių diskai
Manufacturer | --- |
Year | --- - --- |
Body type | --- |
Fuel type | --- |
Engine volume | --- |
Power | --- kw / --- hp |
Stabdžių diskai ir trinkelės yra atsakingi už sklandų ir saugų automobilio stabdymą – tai pagrindinė stabdžių sistemos dalis. Kai yra spaudžiamas stabdžio pedalas, stabdžių kaladėlės prispaudžia diskus ir dėl susidariusios trinties yra sulėtinamas ratų sukimasis.
Kokybiški stabdžių diskai internetu pigiau parduodami mūsų interneto svetainėje leidžia suteikti Jums geriausius kainos ir kokybės santykio produktus. Nuo populiariausių gamintojų, tokių kaip MEYLE, ZIMMERMANN, TRW iki premium klasės BREMBO, ATE ar BOSCH stabdžių sistemos komponentų.
Populiariausi stabdžių diskai yra pagaminti iš patvaraus metalo, pavyzdžiui, geležies arba plieno, ir yra sukurti taip, kad atlaikytų aukštą temperatūrą ir trintį. Laikui bėgant jie gali susidėvėti dėl įprasto nusidėvėjimo, prastos stabdžių kaladėlių būklės arba intensyvaus naudojimo, pavyzdžiui stipriai stabdant, keliaujant atšiauriomis sąlygomis ar naudojant automobilį sportiniais tikslais. Remiantis rekomendacijomis, abu elementai - diskai ir kaladėlės turėtų būti pakeisti nuvažiavus maždaug 70-100 tūkstančių kilometrų. Kai kurie gamintojai rekomenduoja pakeisti priekinės ašies stabdžių diskus nuo 30 000 iki 40 000 km, o galinės ašies nuvažiavus 40 000 - 50 000 km. Dėl skirtingų rekomendacijų geriausia patikrinti savo automobilio vartotojo instrukciją bei įvertinti vairavimo stilių, kadangi agresyvesnis vairavimas gali sukelti stabdžių diskų perkaitimą ir degormacijas. Tokiu atveju teks keisti diskus anksčiau laiko.
Stabdžių diskų perkaitimo priežastys
Problemos prasideda kai temperatūra tampa tokia aukšta, kad stabdžių kaladėlės nesustabdo stabdžių diskų sukimosi. Toks procesas sumažina stabdžių sistemos efektyvumą iki minimumo ir sukelia tiesioginį pavojų.
Pagrindinė stabdžių disko perkaitimo priežastis yra trintis. Kadangi šiuo procesu yra pagrįstas pačių stabdžių veikimas, tokia gedimo rūšis yra neišvengiama, tačiau agresyvus vairavimo stilius, bei dažnas staigus stabdymas gali paspartinti stabdžių sistemos susidėvėjimą.
Yra ir kitų stabdžių diskų perkaitimo priežasčių, tokių kaip:
- Stabdžių sistemos gedimas;
- Neteisingas montavimas;
- Deformacijos;
- Susidėvėjimas dėl ilgo naudojimo;
- Nekokybiški stabdžių diskai ir kaladėlės.
Pasitaiko atvejų, kai priekiniai stabdžių diskai kaista labiau nei galiniai. Tai gali nutikti, jei priekiniuose stabdžiuose yra naudojami diskiniai stabdžiai, o ant galinės ašies sumontuoti būgniniai. Tokiu atveju didžioji apkrova stabdant tenka būtent priekiniams stabdžiams, kas gali paskatinti jų perkaitimą. Kita priežastis gali būti netinkamos stabdžių žarnelės, dėl kurių neefektyvaus veikimo stabdžių skystis negrįžta, sukeldamas papildomą slėgį ir trintį priekiniams stabdžių diskams.
Kokie požymiai parodo stabdžių diskų perkaitimą
Lengviausias būdas patikrinti ar stabdžių diskai nėra perkaitę, yra vizuali stabdžių sistemos patikra. Iš plieno pagaminti stabdžių diskai keičia spalvą, skleidžia nemalonų kvapą, stabdymo kelias ir intensyvumas ženkliai suprastėja, pridėjus ranką prie ratlankių, juntamas didelis karštis iš stabdžių diskų. Plieniniai stabdžių diskai, kurie pasiekia kritinę temperatūrą, tampa šviesiai oranžinis ir atvėsęs gali pakeisti spalvą į violetinę. Jei atlikus vizualinį patikrinimą nustatomas spalvos pasikeitimas, tai rodo, kad kažkas negerai, todėl norėdami išsamiau diagnozuoti iškilusią problemą, turėtumėte kreiptis į patikimą autoservisą ir tokiu atveju labai rekomenduojama pakeisti stabdžių diskus ir kaladėles.
Taip pat yra keletas kitų ženklų, kurie gali rodyti perkaitusius stabdžių diskus, pavyzdžiui:
Sudilusios stabdžių kaladėlės
Kai stabdžių kaladėlės susidėvi ir veikia netinkamai, jos sukuria nepakankamą trintį į stabdžių diskus, dėl to stabdžių diskai gali perkaisti. Tokiu atveju važiuojant automobilis silpnai reaguoja į stabdymą ir reikia numinti stabdžio pedalą pilnai, kad mašina visiškai sustotų, be to gali būti jaučiamas pedalo „minkštumas“ stabdymo metu. Taip pat gali pasitaikyti stabdžių apkabų - suportų gedimas. Netinkamai prispaudžiamos stabdžių kaladėlės arba nepriliečia stabdžių disko arba jį pastoviai gniuždo, dėl ko pastovi trintis kaitina stabdžių diską.
Dūmai ir degėsių kvapas
Jei pastebėjote, kad iš ratų kyla dūmai - akivaizdu, tai blogas ženklas ir reikia labai susirūpinti stabdžiais. Jei dūmai pastebimi važiuojant ar yra pajaučiamas degėsių kvapas, reikia nedelsiant sustoti saugioje vietoje. Palaukite kol stabdžių diskai atvės ir tik tada tęskite kelionę tiesiai į autoservisą.
Triukšmas stabdant
Techniškai tvarkinga mašina turi neskleisti jokių pašalinių garsų. Jei paspaudus stabdžių pedalą yra girdimas neįprastas, nemalonus garsas, dažnai tai būna dunksėjimas, galite daryti prielaidą, jog stabdžių diskai perkaito dėl nusidėvėjimo ar kitų priežasčių ir juos būtina pakeisti.
Pulsuojantis stabdžių pedalas
Kitas požymis leidžiantis identifikuoti stabdžių sistemos problemas yra pulsavimas ar trūkčiojimas nuspaudus stabdžių pedalą. Tai gali nutikti važiuojant dideliu greičiu, kai reikia staigiai stabdyti. Atsiradusi pulsacija ir drebėjimas parodo, kad stabdžiai yra perkaitę.
Užstrigęs ratas
Šio požymio nustatymas yra ganėtinai paprastas. Jei pakėlus automobilį su domkratu sukant ratą yra jaučiamas pasipriešinimas, tai gali reikšti stabdžių diskų perkaitimą.
Stabdžių diskų savybės
Renkantis stabdžių diskus varbu atkreipti dėmesį į tam tikrus parametrus:
- Stabdžių disko storis. Norėdami tiksliai išmatuoti stabdžių diskų storį, naudokite skaitmeninį mikrometrą arba standartinę matavimo ruletę.
- Montavimo padėtis. Priekiniai ir galiniai stabdžių diskai gali būti skirtingi. Prieš perkant, patikrinkite ar jie pagaminti priekinei, ar galinei ašiai.
- Skersmuo. Tiksliai išmatuokite stabdžių disko skersmenį.
- Skylių skaičius. Stabdžių disko skylių skaičius turi atitikti rato varžtų skaičių. Jei ratas turi keturis varžtus, jums reikės stabdžių diskų su keturiomis skylėmis.
- Rato stebulės skersmuo: Tai yra centrinės angos dydis stabdžių diske.
Yra dvi pagrindinės stabdžių diskų rūšys: ventiliuojami ir lygūs, dar vadinami neventiliuojamais. Šiuolaikiniuose automobiliuose priekiniai diskai dažniausiai yra ventiliuojami, kad greičiau atvėstų, o galiniai – lygūs. Didelio galingumo transporto priemonėse paprastai yra ventiliuojami diskai tiek priekyje, tiek gale, kurie kartais yra gręžioti su ventiliatoriaus formos skylėmis, kad efektyviau būtų pašalinta išskiriama šiluma. Ventiliuojami stabdžių diskai reiškia, kad stabdžių diskuose yra oro ertmė, leidžianti tekėti oro srautui. Jie yra pagaminti kaip 2 ploni vientisi diskai, kurie tarpusavyje yra sujungti vertikaliomis pertvaromis. Kiaurymės leidžia šilumai ir dujoms išsisklaidyti, kad būtų išvengta deformacijų, nepakenkiant diskų patvarumui. Vientisi diskai yra tiesiog tvirti diskai, kurie neturi jokių pertvarų ir tarpų orui cirkuliuoti. Verta paminėti, kad priklausomai nuo tipo, diametro, storio priklauso ir stabdžių diskų kaina.
Skaityti daugiau
DALIUBAZE.LT
email e-mail: info@daliubaze.lt
Phone: +370 65322553
Phone: +37063066226
Shop adress: Ragainės 3 ( near ELIMART shop ), Šiauliai LT - 78112
Working hours:
Mon-Fri 9am-5.45pm
We are closed on VI-VII and holidays
For customers
We offer wholesale auto parts prices for everyone! If you cant find the item on the website, write or call +37065322553
× Close