MENU
1

Kėbulo dalys

Automobilis nepasirinktas
Gamintojas---
Metai--- - ---
Kėbulas---
Kuro tipas---
Darb. tūris---
Galia--- kw / --- hp
---

Kėbulo dalys

 

Kėbulo dalys – tai automobilio eksterjero detalės, kurios, ne tik apsaugo vidinius automobilio komponentus ir sistemų dalis, bet taip pat atlieka ir svarbų vaidmenį kuriant automobilio estetiką. 

 

Kėbulo detalės apima visas išorines automobilio dalis, kurios yra matomos. Tai apima priekinį ir galinį bamperį, sparnus, duris, stogą, langus ir kitas dalis, kurios formuoja automobilio kontūrus. Kėbulo detalės gali būti pagamintos iš įvairių medžiagų, įskaitant plieną, aliuminį, anglies pluoštą, stiklą arba plastiką. Kiekviena detalė turi savo svarbų vaidmenį automobilio konstrukcijoje.

 

Jos ne tik apsaugo keleivius nuo išorinių veiksnių, bet ir stipriai veikia automobilio aerodinamiką, kadangi oro pasipriešinimas ir trauka priklauso nuo jų formos ir išdėstymo. Pavyzdžiui sparnai ar spoileriai padidina stabdymo efektyvumą bei suteikia stabilumo važiuojant didesniu greičiu, sumažinti oro sūkurio poveikį. Be to kėbulo detalės turi įtakos ir automobilio svoriui ir bendram našumui. Naujoviškų technologijų dėka daugelis kėbulo detalių dabar yra gaminamos pavyzdžiui iš aliuminio arba anglies pluošto, todėl yra lengvos bei tvirtos. Mažesnė automobilio masė reiškia geresnę degalų ekonomiją bei didesnį automobilio manevringumą. 

 

Kėbulo pažeidimai ir jo dalių keitimas

 

Kėbulo pažeidimus paprastai lengva identifikuoti tiesiog apžiūrėjus automobilį iš išorės. Pastebėję atšokusį laką ar dažus, įlenkimus ar subraižymus, turėtumėte pasirūpinti šių pažeidimų remontu. Atšokę kėbulo dalių dažai gali reikšti, kad metalinis sluoksnis esantis po jais pradėjo rūdyti. Silpnai šviečiantys žibintai, nebūtinai rodo lempučių problemą – patikrinkite, galbūt žibintų stiklas yra subraižytas arba reflektorius išdegęs. Jei važiavimo metu girdite pašalinį garsą tarp daugybės priežasčių negalima pamiršti ir atsilaisvinusių kėbulo dalių, ypač apsaugų, pavojaus. Įsitikinkite, kad visos jos tinkamai priveržtos, kadangi priešingu atveju galite jas dar labiau pažeisti ar net visiškai sulaužyti. Smulkūs pažeidimai bei įbrėžimai gali atsirasti ir važiuojant keliu iš po ratų pasitaikius atskrendančiam akmenukui, ar šluostant nešvarumus sausa šluoste. 

 

Naujos kėbulo dalys gali būti reikalingos po auto įvykių, gamtos stichij, vandalizmo atvejų. Dažniausiai patiriami kapoto, sparnų, durelių pažeidimai, nubrėžiami dažai, pažeidžiamas gruntas. Kadangi kėbulo dalys apsaugo variklį ir kitas automobilio sistemas nuo mechaninių pažeidimų ir klimato veiksnių, svarbu jomis pasirūpinti ir jei reikalinga, pataisyti ar pakeisti. 

 

Kaip prižiūrėti kėbulo dalis?

 

Įsivedus tinkamą automobilio priežiūros rutiną galite ne tik anksčiau pastebėti kėbulo dalių pažeidimus, bet ir prailginti jų tarnavimo laiką. Svarbu tinkamai plauti kėbulą naudojant švarią ir minkštą šluostę ar audinį bei valyti tinkamai produktus. Prieš naudodamiesi šluostėmis, pirmiausia visada kruopščiai nuplaukite kėbulą vandeniu, kad pašalintumėte purvą ir apsaugotumėte automobilį nuo įbrėžimų. Taip pat patartina vengti  naudoti šepečius, kad nepažeistumėte paviršiaus. Organinius teršalus, tokius kaip paukščių išmatos, reikia nedelsiant pašalinti, nes juose esančios rūgštys gali pažeisti laką ir dažų sluoksnį. Svarbi yra ir paslėptų automobilio kėbulo ertmių, apačios bei nedažytų detalių priežiūra nuo korozijos. Kėbulo apačią nuo mechaninių pažeidimų galima apsaugoti naudojant specialias sintetines dervas, tai ypač aktualu dažnai važinėjant bekele. Tam reikės padengti automobilio apačią antikorozine medžiaga. Reguliariai papildykite langų skystį, kadangi valymas sausais valytuvais gali pažeisti priekinį bei galinį stiklus. Jei pastebėjote pažeistą dažų sluoksnį, šiuos defektus reikėtų nedelsiant pašalinti, taip apsaugosite automobilį nuo tolimesnio korozijos plitimo. Galiausiai, reguliarus kėbulo vaškavimas padės apsaugoti paviršių nuo aplinkos poveikio, kartu išlaikysite patrauklią automobilio išvaizdą bei natūralų blizgesį. 

 

Kėbulo dalys internetu

 

Norėdami išsirinkti kokybiškas ir jūsų automobiliui tinkamas kėbulo dalis, reikia atsižvelgti į kelis pagrindinius aspektus:

  • Suderinamumas. Ieškant kėbulo dalių svarbu jas rinktis pagal jūsų automobilio modelį, variklio tipą bei komplektaciją. Tik tinkamos jūsų konkrečiam automobilio modeliui dalys galės būti nesudėtingai tvirtinamos gamintojo numatytuose tvirtinimo taškuose.
  • Kokybė, kaina ir garantijos. Kokybė šiuo atveju turėtų būti prioritetas, todėl nepriklausomai nuo to ar renkatės sertifikuotas originalias ar neoriginalias dalis, kokybė, kaina ir garantija yra svarbus aspektas. Kėbulo dalių kaina priklauso nuo gamintojo bei pagaminimo šalies, tačiau renkantis detales patartina atsižvelgti ne tik į gamintoją, detalės kainą, bet taip pat ir į gamintojo teikiamas garantijas bei gaminio sudėtį.
  • Estetinis suderinamumas. Suprantama, kad pasirinktos dalys turi ne tik atlikti savo funkciją, tačiau estetiškai derėti su automobilio išvaizda. Jei nusprendėte „tiuninguoti“ automobilį nepamirškite ir prieš tai aptartų aspektų. 

 

Daliubaze.lt siūlomos kėbulo dalys internetu yra grupuojamos pagal automobilio markę, modelį, bei variklio tipą siekiant maksimaliai optimizuoti jūsų reikiamų dalių paiešką. Laiku atliktas kėbulo dalių keitimas ilgesnėje laiko perspektyvoje atsipirks ne tik finansiškai, bet kartu užtikrins saugumą kiekvienos kelionės metu.

Skaityti daugiau

Automobilis

Siūlome didmenines autodalių kainas visiems! Jei nerandate detalės svetainėje, rašykite arba skambinkite telefonu +37065322553.

 

 
× Uždaryti