MENU
1

NOx daviklis

Automobilis nepasirinktas
Gamintojas---
Metai--- - ---
Kėbulas---
Kuro tipas---
Darb. tūris---
Galia--- kw / --- hp
---
NOx jutiklis, urėjos įpurškimas BOSCH 0 281 008 765
170.45
(Kaina su PVM)
Yra 1 vnt.Pristatymas: 1-3d.d.
NOx jutiklis, urėjos įpurškimas BOSCH 0 281 008 673
172.58
(Kaina su PVM)
Yra 2 vnt.Pristatymas: 1-3d.d.
NOx jutiklis, urėjos įpurškimas DELPHI ANS1009-12B1
198.46
(Kaina su PVM)
Yra 5 vnt.Pristatymas: 1-3d.d.
NOx jutiklis, urėjos įpurškimas DELPHI ANS1012-12B1
200.13
(Kaina su PVM)
Yra 3 vnt.Pristatymas: 1-3d.d.
NOx jutiklis, urėjos įpurškimas NTY ENOX-ME-014
200.43
(Kaina su PVM)
Yra 2 vnt.Pristatymas: 1-3d.d.
NOx jutiklis, urėjos įpurškimas NTY ENOX-VW-008
207.28
(Kaina su PVM)
Yra 4 vnt.Pristatymas: 1-3d.d.
NOx jutiklis, urėjos įpurškimas DELPHI ANS1027-12B1
208.74
(Kaina su PVM)
Yra 4 vnt.Pristatymas: 1-3d.d.
NOx jutiklis, urėjos įpurškimas NTY ENOX-RE-004
209.36
(Kaina su PVM)
Yra 1 vnt.Pristatymas: 1-3d.d.
NOx jutiklis, urėjos įpurškimas NTY ENOX-ME-009
209.80
(Kaina su PVM)
Yra 1 vnt.Pristatymas: 1-3d.d.
NOx jutiklis, urėjos įpurškimas NTY ENOX-AU-013

NOx jutiklis, urėjos įpurškimas NTY ENOX-AU-013

Montavimo angų skaičius:2 Montavimo vieta:Prieš katalizatorių
209.92
(Kaina su PVM)
Yra 1 vnt.Pristatymas: 1-3d.d.
NOx jutiklis, urėjos įpurškimas NTY ENOX-VW-011
211.25
(Kaina su PVM)
Yra 2 vnt.Pristatymas: 1-3d.d.
NOx jutiklis, urėjos įpurškimas NTY ENOX-ME-003

NOx jutiklis, urėjos įpurškimas NTY ENOX-ME-003

Montavimo angų skaičius:2 Montavimo vieta:Už katalizatoriaus
212.03
(Kaina su PVM)
Yra 1 vnt.Pristatymas: 1-3d.d.
NOx jutiklis, urėjos įpurškimas NTY ENOX-ME-006
212.03
(Kaina su PVM)
Yra 1 vnt.Pristatymas: 1-3d.d.
NOx jutiklis, urėjos įpurškimas NTY ENOX-AU-010
212.14
(Kaina su PVM)
Yra 1 vnt.Pristatymas: 1-3d.d.
NOx jutiklis, urėjos įpurškimas DELPHI ANS1018-12B1
213.47
(Kaina su PVM)
Yra 1 vnt.Pristatymas: 1-3d.d.
NOx jutiklis, urėjos įpurškimas DELPHI ANS1025-12B1
213.47
(Kaina su PVM)
Yra 1 vnt.Pristatymas: 1-3d.d.
NOx jutiklis, urėjos įpurškimas BOSCH 0 281 008 679
214.96
(Kaina su PVM)
Yra 1 vnt.Pristatymas: 1-3d.d.
NOx jutiklis, urėjos įpurškimas VEMO V10-72-0083

NOx jutiklis, urėjos įpurškimas VEMO V10-72-0083

Montavimo vieta:Už katalizatoriaus Montavimo angų skaičius:2
217.09
(Kaina su PVM)
Yra 2 vnt.Pristatymas: 1-3d.d.
NOx jutiklis, urėjos įpurškimas VEMO V10-72-0082

NOx jutiklis, urėjos įpurškimas VEMO V10-72-0082

Montavimo vieta:SCR katalizatorius Montavimo angų skaičius:2
217.09
(Kaina su PVM)
Yra 2 vnt.Pristatymas: 1-3d.d.
NOx jutiklis, urėjos įpurškimas NTY ENOX-ME-010
218.28
(Kaina su PVM)
Yra 1 vnt.Pristatymas: 1-3d.d.
NOx jutiklis, urėjos įpurškimas BOSCH 0 281 007 409
219.62
(Kaina su PVM)
Yra 5 vnt.Pristatymas: 1-3d.d.

NOX davikliai internetu

NOx daviklis (dar vadinamas azoto oksidų jutikliu) yra svarbi šiuolaikinių transporto priemonių, ypač dyzelinių, dalis. Jis atlieka esminę funkciją matuojant ir reguliuojant išmetamųjų dujų teršalų kiekį, siekiant atitikti griežtus aplinkosaugos standartus.

NOX daviklių funkcijos

 • Matuoja azoto oksidų (NOx) kiekį išmetamosiose dujose: NOx yra teršalai, darantys neigiamą poveikį aplinkai ir sveikatai. Jie gali sukelti kvėpavimo takų problemas, rūgštinį lietų ir smogą.
 • Suteikia informaciją variklio valdymo blokui (ECU): NOx daviklio duomenys naudojami ECU, kad būtų galima reguliuoti oro ir degalų mišinį bei selektyvaus katalizinio redukavimo (SKR) sistemos veikimą.
 • Padeda sumažinti NOx išmetimą: SKR sistema naudoja karbamido tirpalą (AdBlue) azoto oksidams paversti nekenksmingomis dujomis, tokiomis kaip azotas ir vandens garai. NOx daviklis užtikrina, kad SKR sistema veiktų efektyviai, sumažinant NOx išmetimą į atmosferą.

Ką svarbu žinoti apie NOX daviklius?

Žinoma, kad NOx davikliai yra būtina automobilių ir pramoninių procesų dalis, kurie kontroliuoja išmetamų azoto oksidų (NOx) lygį. Štai keletas svarbių dalykų, kuriuos reikia žinoti apie šiuos daviklius:

 1. Funkcija ir veikimo principas. NOx davikliai yra skirti aptikti ir matuoti išmetamų NOx dujų kiekį. Jie veikia pagal cheminį procesą, kuris keičiasi priklausomai nuo NOx koncentracijos aplinkoje. 
 2. Kuro ekonomija ir veikimo efektyvumas. Naudojant NOx daviklius, galima efektyviai valdyti kuro purškimą ir degimą varikliuose, pagerinant degimo efektyvumą ir sumažinant išmetamų teršalų kiekį, kas svarbu siekiant atitikti griežtesnius aplinkos apsaugos standartus.
 3. Automobilių emisijų kontrolė. NOx davikliai yra būtini komponentai, siekiant sumažinti automobilių išmetamų dujų kiekį, kad būtų įvykdyti taršos normatyvai, nustatyti įvairiose šalyse ir jurisdikcijose. 
 4. Periodinis priežiūros ir keitimo poreikis. NOx davikliai, kaip ir kiti automobilių komponentai, gali patirti nusidėvėjimą ir sugesti laikui bėgant. Todėl svarbu reguliariai tikrinti jų būklę ir keisti pagal gamintojo rekomendacijas. 
 5. Technologinės naujovės ir plėtra. Naujausios technologijos tobulina NOx daviklių veikimą, padidindamos jų jautrumą, taikydamos patobulintas chemines medžiagas arba integruojamos su kitomis transporto priemonių sistemomis.

NOX daviklių privalumai

 • Sumažinta aplinkos tarša. NOx davikliai padeda sumažinti NOx išmetimą, taip pagerindami oro kokybę ir mažindami poveikį aplinkai.
 • Geresnis variklio efektyvumas. Tinkamai veikiantis NOx daviklis gali pagerinti variklio efektyvumą ir sumažinti degalų sąnaudas.
 • Atitinka išmetamųjų teršalų normas. NOx davikliai yra būtini norint atitikti vis griežtėjančius išmetamųjų teršalų standartus.

Gedimo požymiai

 • Užsidegęs variklio patikros lemputė (Check Engine Light). Jei NOx daviklis neveikia tinkamai  gali užsidegti variklio patikros lemputė.
 • Padidėjęs NOx išmetimas. Nepakeičiamas arba sugedęs NOx daviklis gali lemti padidėjusį NOx išmetimą iš transporto priemonės.
 • Sumažėjęs variklio galingumas. Kai NOx daviklis veikia netinkamai variklio veikimas gali pablogėti, sumažėti jo galia ir padidėti degalų sąnaudos.
 • Dūmingumas išmetamosiose dujose. Jei pastebite padidėjusį dūmingumą išmetamosiose dujose , tai gali būti NOx daviklio gedimo požymis.

NOX daviklis ir jo veikimo principas

 1. NOx daviklis įrengiamas į išmetimo sistemos dalį, kur jis gali tiesiogiai veikti ir aptikti išmetamų dujų turinį. 
 2. Dauguma NOx daviklių naudoja jautrų cheminį elementą, pavyzdžiui, keramiką, kuri yra padengta specialiomis medžiagomis. Šios medžiagos sąveikauja su NOx turinčiomis dujomis. 
 3. Kai NOx turinčios dujos praeina pro daviklį, oksidavimo-redukcijos procesas vyksta ant jutiklio paviršiaus. Azoto oksidai chemiškai reaguoja su jutiklio paviršiumi, kuris keičiasi, o tai sukelia elektros srovės pokyčius. 
 4. Elektrinio srovės pokyčiai yra aptinkami ir vertinami elektronikos valdymo sistemos. Tai leidžia nustatyti NOx lygį išmetimo sistemoje. 
 5. Gautas signalas apie NOx lygį yra naudojamas reguliuoti variklio valdymo sistemos parametrus, pavyzdžiui, kuro purškimo laiką ar degimo temperatūrą, siekiant sumažinti išmetamų teršalų kiekį. 

Kiek laiko tarnauja Nox davikliai?

 1. Daviklio veikimo trukmė priklauso nuo to, kaip intensyviai naudojamas automobilis ar pramoninis įrenginys, kuriame jis įdiegtas. Nuolatinis aukštas apkrovimas gali greičiau panaudoti daviklį.
 2. Kuro kokybė, ypač didelio sieros turinio kuro atveju, gali paveikti daviklio veikimą ir jo tarnavimo laiką. Aukštos kokybės, mažai sieros turinčio kuro naudojimas gali pagerinti daviklio ilgaamžiškumą. 
 3. Reguliari techninė priežiūra, įskaitant periodinį daviklio tikrinimą ir valymą, gali išlaikyti jo efektyvumą ir prailginti tarnavimo laiką. 
 4. Ekstremalios temperatūros, drėgmė, cheminės medžiagos ir kiti veiksniai gali paveikti daviklio veikimą ir ilgaamžiškumą.

Nuo ko priklauso Nox daviklių ilgaamžiškumas?

Naudojimo sąlygų

Važiavimas mieste su dažnu stojimu ir pajudėjimu labiau dėvi NOx daviklį nei važiavimas greitkeliu pastoviu greičiu. Netinkamos kokybės degalai gali užteršti NOx daviklį ir sutrumpinti jo tarnavimo laiką. Važiavimas dulkėtose ar purvinose vietovėse gali užteršti NOx daviklį greičiau nei važiavimas švarioje aplinkoje.

Priežiūros

Reguliariai keiskite AdBlue. Aukštos kokybės AdBlue naudojimas padeda išlaikyti NOx daviklio švarą ir prailgina jo tarnavimo laiką. Laikykitės gamintojo rekomenduojamų keitimo intervalų. NOx daviklius reikia keisti pagal gamintojo rekomenduojamus intervalus, paprastai kas 80 000–160 000 km.

Reguliariai tikrinkite variklio alyvą ir aušinimo skystį. Žemas alyvos ar aušinimo skysčio lygis gali paveikti NOx daviklio veikimą ir sutrumpinti jo tarnavimo laiką.

Daviklio kokybės

Rinkitės žinomų gamintojų NOx daviklius, kurie atitinka jūsų transporto priemonės specifikacijas. Venkite padirbtų daviklių. Padirbti NOx davikliai dažnai būna prastesnės kokybės ir gali greitai sugesti.

Kiti veiksniai

 • Variklio gedimai. Tam tikri variklio gedimai gali paveikti NOx daviklio veikimą ir sutrumpinti jo tarnavimo laiką.
 • Mechaninis poveikis. NOx daviklis gali būti pažeistas smūgio ar vibracijos metu.

Apskritai, tinkamai prižiūrint ir naudojant aukštos kokybės NOx daviklį, galima tikėtis, kad jis tarnaus 80 000–160 000 km.

Nox daviklių priežiūra

Nors NOx davikliai paprastai yra patvarūs jiems reikia tam tikros priežiūros, kad užtikrintų optimalų veikimą:

 • Reguliariai tikrinkite variklio patikros lemputę: Jei ji užsidega, kreipkitės į kvalifikuotą mechaniką, kad ištirtų problemą.
 • Laikykitės gamintojo rekomenduojamų keitimo intervalų: NOx daviklius reikia keisti pagal gamintojo rekomenduojamus intervalus, paprastai kas 80 000–160 000 km.
 • Naudokite aukštos kokybės AdBlue: Naudokite tik aukštos kokybės AdBlue skystį, skirtą jūsų transporto priemonei, kad užtikrintumėte SKR sistemos ir NOx daviklio tinkamą veikimą.
 • Reguliariai tikrinkite variklio alyvą ir aušinimo skystį: Žemas alyvos ar aušinimo skysčio lygis gali paveikti NOx daviklio veikimą.
 • Svarbu pabrėžti, kad NOx daviklio keitimas ar remontas yra sudėtinga procedūra, kurią rekomenduojama atlikti tik kvalifikuotam mechanikui.

Tinkamai prižiūrimas ir reguliariai keičiamas NOx daviklis padės jūsų transporto priemonei veikti sklandžiai, efektyviai ir atitikti išmetamųjų teršalų normas, taip pat prisidės prie švaresnės aplinkos.

Kodėl verta rinktis NOX daviklius iš daliubaze.lt ? 

Pasirinkti NOx daviklius iš daliubaze.lt gali būti naudinga dėl kelių priežasčių: 

 1. Platus pasirinkimas 
 2. Aukštos kokybės produktai
 3. Patikimas aptarnavimas 
 4. Prieinamos kainos 
 5. Patikrinti klientų atsiliepimai

Svarbu reguliariai tikrinti NOx daviklio būklę ir kreiptis į kvalifikuotą mechaniką, jei pastebite kokių nors problemų.

Skaityti daugiau

Automobilis
Filtras

Gamintojas

Montavimo angų skaičius

Montavimo vieta

Jungčių skaičius

Svoris [kg]

Ilgis [mm]

Plotis [mm]

Aukštis [mm]

Siūlome didmenines autodalių kainas visiems! Jei nerandate detalės svetainėje, rašykite arba skambinkite telefonu +37065322553.

 

 
× Uždaryti