MENU
1

Variklio dalys

Automobilis nepasirinktas
Gamintojas---
Metai--- - ---
Kėbulas---
Kuro tipas---
Darb. tūris---
Galia--- kw / --- hp
---

Variklio dalys

Variklio dalys tai įvairūs komponentai, kurie sudaro variklio veikimo sistemą. Šios dalys yra būtinos sklandžiam variklio veikimui ir užtikrina, kad jis galėtų generuoti judėjimą. Pagrindinės variklio dalys apima cilindrus, veleną, žarneles, vožtuvus, purkštukus, grandines ir diržus. Kiekviena iš šių dalių atlieka svarbų vaidmenį variklio veikimo procese.

Cilindrai

Cilindrai yra viena iš svarbiausių variklio dalių. Tai cilindrinės formos metaliniai vamzdeliai, kuriuose vyksta degimo procesas. Cilindrai yra skirti laikyti ir judinti variklio žarneles, kurios perduoda jėgą į veleną.

Žarnelės

Žarnelės yra mechaninės jungtys, kurios perduoda jėgą iš cilindrų į veleną ir iš veleno į kitas variklio dalis.

Vožtuvai

Vožtuvai yra variklio dalys, kurios reguliuoja degimo proceso eigą. Jie kontroliuoja oro ir degalų srautą į cilindrą. Purkštukai yra atsakingi už degalų purškimą į cilindrą. Jie užtikrina, kad degalai būtų tinkamai sumaišyti su oru ir sudeginti efektyviai.

Grandinės ir diržai

Grandinės ir diržai yra variklio dalys, kurios perduoda sukimosi jėgą iš veleno į kitas variklio dalis, pavyzdžiui, generatorių arba vandens pompą.

Purkštukai

Purkštukai atsakingi už degalų purškimą į cilindrą, užtikrinant tinkamą degalų ir oro mišinį.

Variklio galva

Variklio galva yra viršutinė variklio dalis, kuri uždengia cilindrus. Ji yra atsakinga už vožtuvų, kurie reguliuoja oro ir degalų srautą į cilindrą, veikimą. Variklio galvos konstrukcija yra sudėtinga ir apima daugybę komponentų, įskaitant vožtuvus, purkštukus ir termometrinius jutiklius.

Variklio galvos tarpinės

Variklio galvos tarpinės yra variklio dalys, kurios yra sumontuotos tarp variklio galvos ir cilindro bloko. Šios tarpinės padeda užtikrinti sandarumą tarp variklio galvos ir cilindro bloko, kuriame vyksta degimo procesas. Jos taip pat gali turėti kanalus oro ir skysčių cirkuliacijai variklio galvoje. Variklio galvos tarpinės yra svarbios dalys, nes jos padeda reguliuoti temperatūrą ir palaiko variklio galvos ir cilindro bloko sandarumą. Tai svarbu norint, kad degimas vyktų efektyviai ir variklis veiktų tinkamai.

Svarbu reguliariai prižiūrėti

Visos šios variklio dalys turi būti reguliariai prižiūrimos ir keičiamos. Tai padės išlaikyti tinkamą variklio veikimą ir užtikrins ilgą jo tarnavimo laiką. Suprantant variklio dalis ir jų funkcijas, galima geriau suprasti variklio veikimo principus ir laiku  atlikti tinkamą priežiūrą bei remontą.

Į ką reikia atkreipti dėmesį?

  1. Išorinė variklio būsena: reguliariai tikrinkite variklio būklę, įskaitant jo išorę. Pažvelkite, ar nėra matomų nutekėjimų, įtrūkimų ar kitų išorinės žalos požymių.

  2. Tinkamas tepalų lygis: Tepalai yra gyvybiškai svarbus variklio komponentas. Nuolat stebėkite tepalų lygį ar jis atitinka gamintojo nurodymus.

 

  1. Oro filtras: stenkitės išlaikyti oro filtro švarą ir, prireikus, jį pakeisti. Švarus oro filtras užtikrina geresnį oro tiekimą į variklį.

  2. Aušinimo sistema: kontroliuokite aušinimo skysčio lygį ir būklę. Įpilkite aušinimo skysčio, jei pastebite, kad jis nešvarus arba sumažėjęs jo lygis.

  3. Elektros sistema: patikrinkite akumuliatorių, elektros jungtis ir žvakes. Žvakių būklė gali turėti įtakos variklio degimui.

  4. Variklio temperatūra: stebėkite ar ji yra tinkama. Darbinė variklio temperatūra turėtų būti 90-100 °C.

  5. Kuro sistema: sekite, ar kuro sistema veikia tinkamai. Pasitikrinkite ar nėra nuotėkių, kurių kilmė gali būti susijusi su kuro sistemos problemomis.

 

Dažniausiai pasitaikančios problemos

Tepalų nuotėkis. Tai gana paprasta ir dažna problema. Tai gali įvykti dėl nesandarumo ar įtrūkusios, pažeisto variklio galvos tarpinės. Šią problemą galima išspręsti pakeičiant pažeistas dalis. Tai dažniausiai yra nebrangus ir nesunkus remontas.

Variklio perkaitimas. Tai gali būti labai rimta problema. Jis gali įvykti dėl per didelio darbinio krūvio, variklio aušinimo sistemos gedimo ar kitų priežasčių. Variklio perkaitimas gali sukelti rimtus variklio pažeidimus ir reikalauti brangaus remonto. Todėl svarbu reguliariai tikrinti variklio aušinimo sistemą ir stebėti variklio temperatūrą, kad išvengtumėte šios problemos.

Tik geriausios kokybės produkcija

Mes bendradarbiaujame tik su gerai žinomais ir patikimais gamintojais, kurie gaminą aukščiausios kokybės produkciją. Variklio dalys yra bene svarbiausios  automobilio dalys, todėl mes siekiame užtikrinti, kad mūsų klientai gautų patikimą, kokybišką ir ilgai tarnaujantį produktą. Jūsų saugumas yra mūsų prioritetas, todėl mes atsakingai renkamės prekes, kurias siūlome savo klientams.

Patogus apsipirkimas ir pristatymas

Daliubazė.lt stengiasi užtikrinti kuo patogesnį apsipirkimą. Prekes pristatome visoje Lietuvoje į paštomatus per 2-3 d.d., o užsakius iki 17.30 val., jau kitą dieną jas galėsite atsiimti Šiauliuose, prekių atsiėmimo punkte.  Be to, užsakant už 150 Eur. pristatymas visoje Lietuvoje yra nemokamas!

Taip pat galima pasirinkti pristatymą autobusu ar kurjeriu į namus, tačiau šiems pristatymo būdams, nemokamas siuntimas negalioja.

Dėl pristatymo į Europą, Skandinaviją ar Ukrainą būtina susisiekti asmeniškai. Siuntimo kaina bus pridėta prie pirkinių krepšelio ir gali svyruoti nuo 10-50 Eur. siuntoms iki 30kg.

Daliubaze.lt - Jūsų patikimas auto dalių tiekėjas

Rinkitės Daliubaze.lt kaip patikimą auto dalių ir auto aksesuarų tiekėją ir būkite tikri, kad jūsų automobilis bus tvarkingas ir tarnaus nepriekaištingai. Mes pasirūpinsime Jūsų saugumu ir komfortu kiekvienoje kelionėje!

Skaityti daugiau

Automobilis

Siūlome didmenines autodalių kainas visiems! Jei nerandate detalės svetainėje, rašykite arba skambinkite telefonu +37065322553.

 

 
× Uždaryti